W dniu 30.04.2107 o godzinie 11:28 zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego do kolejnego zdarzenia drogowego, które miało mieć miejsce na Węźle Balice I w kierunku Katowic. Po dotarciu na miejsce podane przez zgłaszającego nie zastaliśmy żadnego zdarzenia. Po sprawdzeniu znacznego odcinka drogi wraz z kolegami ze Straży Lotniskowej złożyliśmy meldunek o braku zdarzenia na podanym odcinku drogi. Dalsza korespondencja radiowa z dyżurnym SKKM wykazała, na podstawie typu i koloru pojazdu opisywanego przez zgłaszającego iż zgłoszenie dotyczy pojazdu pozostającego na poboczu po wcześniejszej kolizji. Alarm został uznany za fałszywy.  Przy okazji tego zdarzenia apelujemy, widząc kolizję/wypadek zatrzymaj się w bezpiecznym miejscu, oznacz miejsce zdarzenia trójkątem ostrzegawczym i pojazdem z włączonymi światłami awaryjnymi, weź ze swojego samochodu gaśnicę i apteczkę, podejdź do samochodu uczestniczącego w zdarzeniu dbając o swoje bezpieczeństwo. Sprawdź czy są osoby ranne lub nieprzytomne, zadzwoń po pomoc. W miarę swoich możliwości udziel pierwszej pomocy i czekaj na przybycie służb. Pamiętajmy, że Straż sprawdza każde wezwanie jednak sprawdzając te fałszywe może dotrzeć później tam gdzie na prawdę jest potrzebna.

Siły i Środki:

LSRG x2