Dnia 16.09.2017 o godzinie  12:20 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego zadysponowało naszą jednostkę do wypadku na autostradzie A4 394km w kierunku Krakowa od strony Katowic.

Na miejsce zadysponowano dodatkowe jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Państwowej Straży Pożarnej.

Po dojechaniu na miejsce i rozpoznaniu okazało się że samochód osobowy na zwężonym odcinku jezdni uderzył w tył poprzedzającego samochodu dostawczego w wyniku czego samochód dostawczy wywrócił się tarasując zwężony pas ruchu w stronę Krakowa. Poszkodowana pasażerka samochodu osobowego została zabrana przez ZRM do szpitala w celu dalszych badań. Ruch na autostradzie został przywrócony poprzez rozkręcenie barier które oddzielają pasy na remontowanym odcinku i odbywał się jednym pasem.

Siły i Środki:

OSP Balice,

JRG-3 303-21

Oficer Operacyjny 300-90

JRG-5 305-43

OSP Zabierzów

Policja x2

Pogotowie ratunkowe x2

Zabezpieczenie Autostrady.

Wypadek na Autostradzie A4 394km w kierunku Krakowa od strony Katowic.