W dniu 14.09.2017 o godzinie 10:32 Stanowisko Kierowania komendanta Miejskiego zadysponowało nasz zastęp do wypadku samochodu ciężarowego z naczepą na autostradzie A4 396km w na wysokości Morawicy.

Na miejsce działań zadysponowano dodatkowo zastępy z okolicznych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Państwowej Straży Pożarnej.

Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu (JRG-3) okazało się że samochód ciężarowy na skutek uszkodzenia i wybuchu opony na przedniej osi ciągnika (jak twierdzi kierowca) uderzył w bariery a następnie przewrócił się na przeciwległe pasy autostrady w kierunku bramek PPO Balice. Kierowca wyszedł z wypadku jedynie z drobnymi otarciami skóry. Autostrada przez ok. godzinę była całkowicie zablokowana w kierunku Krakowa -trwały prace nad wycięciem części barier by utworzyć tymczasowy przejazd .

JRG-3 303[K]21, 303[K]25, 303[K]90,

OSP Balice,

OSP Zabierzów,

JRG-2 302[K]44,

Pogotowie ratunkowe,

Policja Autostradowa x2,

Zabezpieczenie Autostrady

Wypadku samochodu ciężarowego z naczepą na autostradzie A4 396km na wysokości Morawicy.