W dniu 27.07.2017 o godzinie 15:02 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego otrzymało zgłoszenie o wypadku 4 samochodów osobowych oraz auta ciężarowego.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano okoliczne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz jednostki z Państwowej Straży Pożarnej.

Po dojechaniu na miejsce zastaliśmy rozbite samochody na obu pasach jezdni. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym dwie osoby (dzieci) zostały odwiezione do szpitala przez ZRM , dalsze działania polegały na usunięciu pojazdów z jezdni by udrożnić pasy ruchu. Na czas prowadzenia działań przez służby autostrada w kierunku Katowic była zamknięta.

OSP Morawica

JRG 3 Kraków x2